Pomysłodawcą powstania fundacji Natus jest Andrzej Ługowski, prawnik specjalizujący się w prawie upadłościowym, w szczególności w upadłości konsumenckiej oraz szeroko pojętej antywindykacji. W 2012 ukończył prawo na Krakowskiej Akadamii, przez kilka lat prowadził własną działalność gospodarcza zatrudniając kilkanaście osób, na ma koncie kilkadziesiąt milionów umorzonych długów, setki postępowań w trakcie oraz trudną do oszacowania liczbę osób którym pomógł . Powstanie fundacji jest odpowiedzią na agresywny rynek windykacyjny oraz finansowy, który nie liczy się z ludzkim losem oraz sytuacją w której znajduję się drugi człowiek. Opracowane schematy oraz skuteczne rozwiązania, zapewniają profesjonalne wsparcie oraz fachową pomoc dla ludzi którzy znaleźli się na życiowym zakręcie. Prywatnie spełniony mąż rodowitej góralki, tato dla Kacpra i Kamila, fan piłki nożnej oraz baczny obserwator polityki krajowej. W każdej życiowej porażce stara się odnaleźć pozytywy oraz naukę na przyszłość,nie jest mu obojętny los żadnego człowieka. Założona fundacja to zwieńczenie jego drogi życiowej oraz główny sposób na życie, któremu oddaję się bezwarunkowo.

Fundacja Natus
zajmuje się kompleksową obsługą postępowań upadłościowych zarówno osób fizycznych  (upadłość konsumencka) jak i przedsiębiorstw (upadłość firm)  w województwie podkarpackim i świętokrzyskim. Przygotowujemy wnioski o ogłoszenie upadłości i restrukturyzację. Reprezentujemy klientów przed sądem. Uczestniczymy także w negocjacjach, mediacjach i postępowaniach ugodowych.

Świadczymy usługi prawne zarówno dla upadłych jak i wierzycieli.

Oferujemy wsparcie na różnych etapach postępowań – analiza sytuacji prawnej przedsiębiorstw i osób fizycznych, prognozowanie szans i ryzyka złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości, przygotowanie wniosków, reprezentacja przed sądem oraz wobec wierzycieli.

Jako licencjonowani syndycy prowadzimy również procesy restrukturyzacji firm- analizy i plany restrukturyzacji, negocjacje, postępowania układowe i sanacyjne.

Zapraszamy do kontaktu osoby fizyczne i przedsiębiorców !